W trosce o komfort Twojej codzienności - Velvet CARE

Velvet CARE to jeden z największych producentów wyrobów higienicznych w Polsce. Firma powstała w sierpniu 2013 roku ale jej korzenie sięgają aż do roku 1897. To właśnie wtedy, ponad 120 lat temu powstała Papiernia w Kluczach k. Olkusza.

Sercem naszej firmy jest marka Velvet – wprowadzona w 1997 roku, w 100. rocznicę powstania fabryki marka produktów higienicznych ciesząca się największą popularnością w Polsce. Od ponad 20 lat marka Velvet jest liderem kategorii papierowych w Polsce, obecną w domach milionów Polaków.

Firmę tworzy ponad 600-osobowy zespół osób, które łączy zaangażowanie, pasja i nieustanne wysiłki mające na celu oferowanie produktów najwyższej jakości oraz wprowadzanie nowych rozwiązań dopasowanych do wymagań konsumentów i partnerów handlowych.

W ciągu ostatnich 20 lat Papiernia w Kluczach i marka Velvet przeszły przez kilka zmian właścicielskich stając się częścią koncernów International Paper (1996-2003) oraz Kimberly Clark (2003-2013). Inwestycje poczynione w tym czasie wzbogaciły park maszynowy o nowoczesne linie przetwórcze i bezpośrednio przyczyniły się do zyskania przez papiernię statusu jednego z najważniejszych zakładów produkujących i przetwarzających bibułkę tissue w Europie Środkowej. Od 2013 roku firma działa już pod szyldem Velvet CARE w wyniku wykupu menedżerskiego, współfinansowanego przez fundusz inwestycyjny Avallon MBO II, spółki zarządzanej dotąd przez amerykański koncern Kimberly-Clark.

W momencie powstania Velvet Care rozpoczął się też największy w historii papierni, wart ponad 250 mln zł, projekt inwestycyjny. Jego pierwszy etap obejmował uruchomienie 5 nowych linii przetwórczych (2015-2016). Ważnym wydarzeniem było uruchomienie w kwietniu 2015 roku maszyny do produktów nawilżanych, dzięki której firma poszerzyła profil swojej działalności i wyszła poza ramy producenta artykułów papierowych. Kolejnym etapem było otwarcie w 2017 roku nowoczesnego magazynu wyrobów gotowych.

Ostatnim etapem tego projektu inwestycyjnego było uruchomienie w marcu 2018 roku nowej maszyny papierniczej. Wyprodukowana przez szwedzką firmę Valmet maszyna o szerokości 5,6 m należy do największych i najnowocześniejszych urządzeń tego typu pracujących w Europie Środkowo-wschodniej. Inwestycja ta została zrealizowana przy współudziale takich instytucji jak BNP Paribas i EBRD. Dzięki powyższym inwestycjom podwoiła obroty i moce produkcyjne i umocniła się na pozycji niekwestionowanego lidera rynku papierowych produktów higienicznych w Polsce a marka Velvet potwierdziła status innowatora i najwyższą jakość na polskim rynku.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty spełniały najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa użytkowania i były przyjazne środowisku.

Nasz System Zarządzania Jakością i Środowiskiem oparty jest o wymagania norm 9001 oraz 14001.

Od stycznia 2016 roku Velvet CARE posiada prestiżowy Certyfikat BRC CP.  Jest to jeden z bardziej restrykcyjnych standardów ukierunkowany na zapewnienie bezpieczeństwa wyrobu dla konsumenta, spełnieniu wymagań prawnych rynku sprzedaży i wymagań jakościowych.

Kolejnym sukcesem jest otrzymanie certyfikatu IFS - jest to niezwykle istotny certyfikat, zwłaszcza w relacjach z klientami na rynkach eksportowych.

Możemy też poszczycić się renomowanymi certyfikatami z zakresu ochrony środowiska. Należy do nich certyfikat EU ECOLABEL, który zezwala na używanie oznakowania ekologicznego UE dla papieru toaletowego Veltie i ręcznika papierowego Veltie oraz certyfikat FSC CoC (nr licencji C119667) i PEFC Coc, które świadczą o legalnym pochodzeniu bazowego surowca do produkcji naszych wyrobów.

W trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy System Zarządzania BHP wg normy PN 18001.

Ciągły rozwój i poszerzanie zakresu działalności a także szereg certyfikatów potwierdzających jakość są efektem nieustannych badań, testów i poszukiwań coraz lepszych rozwiązań dla konsumentów. Jesteśmy gotowi zarówno dostarczać produkt brandowy, jak i tworzyć marki własne dla sieci handlowych.

poznaj naszą historię