W trosce o komfort Twojej codzienności - Velvet CARE

Velvet CARE to jeden z największych producentów wyrobów higienicznych w Polsce. Firma powstała w sierpniu 2013 roku ale jej korzenie sięgają aż do roku 1897. To właśnie wtedy, ponad 120 lat temu powstała Papiernia w Kluczach k. Olkusza.

Sercem naszej firmy jest marka Velvet – wprowadzona w 1997roku, w 100. rocznicę powstania fabryki marka produktów higienicznych ciesząca się największą popularnością w Polsce. Od 20. lat marka Velvet jest liderem kategorii papierowych w Polsce, obecną w domach milionów Polaków.

Firmę tworzy ponad 500-osobowy zespół osób, które łączy zaangażowanie, pasja i nieustanne wysiłki mające na celu oferowanie produktów najwyższej jakości oraz wprowadzanie nowych rozwiązań dopasowanych do wymagań konsumentów i partnerów handlowych.

W ciągu ostatnich 20 lat Papiernia w Kluczach i marka Velvet przeszły przez kilka zmian właścicielskich stając się częścią koncernów International Paper (1996-2003) oraz Kimberly Clark (2003-2013). Inwestycje poczynione w tym czasie wzbogaciły park maszynowy o nowoczesne linie przetwórcze i bezpośrednio przyczyniły się do zyskania przez papiernię statusu jednego z najważniejszych zakładów produkujących i przetwarzających bibułkę tissue w Europie Środkowej. Od 2013 roku firma działa już pod szyldem Velvet CARE w wyniku wykupu menedżerskiego, współfinansowanego przez fundusz inwestycyjny Avallon MBO II, spółki zarządzanej dotąd przez amerykański koncern Kimberly-Clark.

Od tego momentu zostały przeprowadzone kolejne modernizacje. Obejmowały one uruchomienie 5 nowych linii technologicznych (2015-2016) dwukrotnie zwiększających moce produkcyjne zakładu oraz umożliwiających produkcję wyrobów o najwyższych standardach jakości. Ważnym wydarzeniem było uruchomienie w kwietniu 2015 roku maszyny do produktów nawilżanych, dzięki której firma poszerzyła profil swojej działalności i wyszła poza ramy producenta artykułów papierowych.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty spełniały najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Wdrożyliśmy certyfikowany system zarządzania jakością ISO 9001, zarządzania środowiskiem ISO 14001, zarządzania BHP według normy PN 18001 oraz możemy poszczycić się renomowanym certyfikatem jakości -  EU ECOLABEL, który zezwala na używanie oznakowania ekologicznego UE dla wyrobu Papieru toaletowego i ręcznika papierowego wyprodukowanego przez Velvet CARE.

Od stycznia 2016 roku Velvet CARE posiada prestiżowy Certyfikat BRC CP.  Jest to jeden z bardziej restrykcyjnych standardów ukierunkowany na zapewnienie bezpieczeństwa wyrobu dla konsumenta, spełnieniu wymagań prawnych rynku sprzedaży i wymagań jakościowych. Kolejnym sukcesem jest otrzymanie certyfikatu IFS - jest to niezwykle istotny certyfikat, zwłaszcza w relacjach z klientami na rynkach eksportowych.

Ciągły rozwój i poszerzanie zakresu działalności a także szereg certyfikatów potwierdzających jakość są efektem nieustannych badań, testów i poszukiwań coraz lepszych rozwiązań dla konsumentów. Jesteśmy gotowi zarówno dostarczać produkt brandowy, jak i tworzyć marki własne dla sieci handlowych.

poznaj naszą historię