Doświadczenie i wiedza

Powołana do życia w 1897 roku fabryka w Kluczach to jeden z najstarszych, ale i nadal wiodących producentów wyrobów papierowych w Polsce. Jej wyroby zostały po raz pierwszy nagrodzone w 1924 roku na światowej wystawie w Paryżu. W latach 20-lecia międzywojennego była dobrze znana wszystkim również jako producent szkolnych zeszytów.

Po II wojnie światowej była rozbudowana i zmodernizowana. W 1976 roku uruchomiliśmy najnowocześniejszą na ówczesne czasy maszynę papierniczą Voith dostarczającą bibułkę tissue, z której następnie można produkować papier toaletowy, ręcznik papierowy i chusteczki higieniczne.

W 20 lat później staliśmy się częścią amerykańskiego koncernu – International Paper, dzięki czemu polska załoga zdobyła wiedzę i doświadczenie niezbędne do konkurowania na rynkach światowych. W 1997 roku, w stulecie istnienia fabryki wprowadziliśmy na rynek markę Velvet – pionierską w swojej kategorii, stawiając na intensywne działania marketingowe i posprzedażowe.

W 3 lata od wprowadzenia, Velvet była już niekwestionowanym liderem rynku.

W 2003 roku nastąpiła kolejna zmiana właścicieli – odtąd firma działała w ramach Kimberly Clark, który jest światowym liderem w produktach higienicznych.

Dekadę później, w 2013 roku kadra menedżerów wraz z funduszem inwestycyjnym Avalon MBO II postanowiła kontynuować działalność pod nazwą – Velvet CARE – opartej na nazwie sztandarowego produktu firmy.

Ponad 120 lat doświadczeń a szczególnie 18 lat doświadczeń z globalnych koncernów pozwoliły zgłębić wiedzę produkcyjno-biznesową i wpisały się na stale w nowoczesny system działania naszej firmy.